Kadınlar İçin Öz – Savunma’ya Giriş Atölyesi Kayıtları devam ediyor…

Eğitmen: Banu Açıkdeniz
Atölye Süresi: 12 hafta

“Kadınlar için Öz-Savunmaya Giriş” atölyesi kadınların dans ve hareket çalışmaları ile güçlenmesini hedefler. Kadınları sokakta daha rahat ve cesurca varolma yolunda bir adım daha atmaya, fiziksel bir deneyim yoluyla dayanışma kanallarını büyütmeye teşvik eder. Atölye dört temel bölümden oluşur.
İlk bölüm fiziksel ve içsel bir denge durumu yaratmayı, yere sağlam basmayı, güvenle ayakta durmayı hedefler. Beden duruşlarının da düzenlendiği bu ilk bölümde bedenlere dışsal bir şekil vermek yerine katılımcıların akıl-beden bağlantısını kurarak, imajinasyon yoluyla dengeye ulaşması hedeflenir. Bu bölümde özellikle “Yoga” ve “Tai Chi” disiplinlerinden faydalanılır; dayanışma ve güven egzersizlerine yer verilir.

İkinci bölüm merkez (core) bölgesini aktifleştiren ve güçlendiren, torso, kol ve bacakların esnek ve merkez ile bağlantılı kullanımına zemin oluşturan bir çalışma olarak tasarlanmıştır. Bedenin ağırlığından ve esnekliğinden faydalanılarak çeşitli hamlelerinin icra edildiği bir aşamadır, giriş düzeyinde akrobasi çalışmalarına yer verilir. Bu bölüm “Capoeira” disiplininden yola çıkılarak hazırlanmıştır.

Üçüncü bölüm bedenin güçlü ve zayıf bölümlerinin tanıtımı ile başlar. Yakın dövüş sporlarından birtakım temel savunma ve saldırı hamleleleri öğrenilir. Ardından öğrenilen stratejik bilgilerin ışığında olası ataklara karşı nasıl hamleler geliştirilebileceği üzerine çalışılır.

Atölye boyunca müzik eşliğinde öğrenilen hareketler koreografik bir düzene kavuşturularak bir dans akışı içinde icra edilirler.

Kayıt ve Bilgi İçin :info@cepsahne.com

Tarihler:

08/02/2018 - 18/05/2018

Süresi:

12 Hafta

Saatleri:

20:30 - 21:30


Atölyelerimize katılmak için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanabilir ya da talebinizi info@cepsahne.com adresinden e-posta göndererek bize iletebilirsiniz.

Dünya Müzik Prodüksiyon Film ve Sanatsal Gösteriler Tic. Ltd.Şti
Garanti Bankası
Şube Kodu:395
Hesap No:6296899
IBAN:TR84 0006 2000 3950 0006 2968 99